درمان واریس پا با ورزش

متاسفانه ما کم کم در حال تبدیل شدن به ملتی کم تحرک هستیم. یک دقیقه وقت بگذارید و به این فکر کنید که چقدر وقت خود را صرف نشستن در محل کار، پای کامپیوتر، جلوی تلویزیون و در اتومبیل خود می کنید. تحرک کم خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی و مبتلا شدن به واریس را در ما تقویت می کند. برای پیشگیری و یا حتی درمان واریس پا باید اقدام به انجام ورزش های مناسب این بیماری کنیم. کلینیک تخصصی زاینده رود با داشتن بهترین دکتر واریس پا در اصفهان توانسته با روش ها و ورزش های این متخصصان واریس پا شما را در مان کند.

ورزش های مناسب برای درمان واریس پا

ورزش های مناسب برای درمان واریس پا

برخی از این ورزش ها عبارتند از:

  • قدم زدن برای درمان واریس پا: پیاده روی ساده ترین تمرین است زیرا نیازی به تجهیزات خاصی ندارد و یکی از بهترین تمرینات برای واریس است زیرا بسیار ساده می باشد. یک تایمر را روی تلفن یا رایانه خود تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که برای هر نیم ساعت حتما بلند شوید و راه بروید. پیاده روی کوتاه مدت 5 دقیقه ای در هر 30 دقیقه می تواند موثرتر از پیاده روی روزانه برای سلامتی رگ ها باشد.
  • درجا زدن برای درمان واریس پا: اگر شرایطتان به گونه ای است که نمی توانید هر نیم ساعت به بیرون از منزل یا حتی اطراف محل کار بروید، می توانید سرجای خود درجا بزنید زیرا این کار باعث می شود قلب شما خون را بهتر پمپاژ کند و باعث به جریان افتادن خون جمع شده در رگ های واریسی پا می شود. حتی می توانید دو وزنه ای که با در دست نگه داشتن آن راحت هستید، درجا زدن را انجام دهید.
  • آهسته دویدن برای درمان واریس پا :یکی از بهترین تمرینات پا برای درمان رگ های واریسی پا، دویدن است که برای تقویت گردش خون خارق العاده است. حتی 20 دقیقه آهسته دویدن در صبح یا ظهر می تواند فوایدی نظیر تقویت کننده عضله و قلب نیز داشته باشد. آهسته دویدن از تأثیر بالایی بر درمان واریس پا برخوردار است ولی اگر مشکلات مفصلی یا سایر محدودیت های جسمی دارید قبل از شروع این برنامه حتما با پزشک خود مشورت کنید.
  • دوچرخه سواری برای درمان واریس پا: علاوه بر درمان واریس پا، دوچرخه سواری راهی عالی برای تقویت عضلات و ساق پا است که به شما کمک می کند از رگ های خود در برابر بیماری واریس حفاظت کنید. شما یک دوچرخه ثابت بگیرید و در خانه یا در سالن بدنسازی به راحتی تهویه مطبوع دوچرخه سواری کنید و یا از دوچرخه های عادی در بیرون از منزل استفاده کنید. شما می توانید از مزایای دوچرخه سواری حتی بدون دوچرخه نیز بهره مند شوید. برای انجام این کار کافی است به پشت روی حوله یا تشک دراز بکشید و پاها را بالا آورده و در هوا رکاب بزنید. این کار را تا جایی که می توانید در فواصل یک دقیقه ای به اندازه ی 15 ثانیه انجام دهید.

درمان واریس پا با ورزش دوچرخه سواری

تمرینات کششی برای درمان واریس پا

این ورزش آسان را هم برای درمان بیماری واریس، پیشگیری از ابتلا به آن و برای سفت شدن عضلات ساق پا می توانید امتحان کنید. پاها را صاف روی زمین قرار دهید سپس انگشتان پا را به آرامی بالا بیاورید و عضله ساق پا را کش دهید. اکنون انگشتان پا را به سمت زمین پایین آورده و پاشنه خود را بالا بیاورید و برای 30 ثانیه تا یک دقیقه آن را تکرار کنید.

برای انجام تمرینات کششی انگشتان برای درمان واریس پا در خانه، روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را در مقابل خود قرار دهید. انگشتان پا را تا آن جا که می توانید به جلو ببرید سپس به عقب برگردانید. این کار را به صورت ریتمیک به مدت 20 بار برای هر پا انجام دهید. شما عزیزان می توانید برای ویزیت توسط بهترین دکتر واریس اصفهان به کلینیک زاینده رود مراجعه نمایید.

نوشتن دیدگاه