درمان قطعی واریس پا در اصفهان

بیماری واریس یک نوع نارسایی وریدی یا عروقی است که عملکرد دریچه های وریدی پا را مختل می‌کند. امری که موجب می‌شود تا خون به طور روان از قلب به پا نرسد و منجر به رگه‌های خونی و عنکبوتی شکل شود. روش های زیادی برای درمان این نارسایی عروقی وجود دارد که بسیاری از کلینیک ها در شهر اصفهان با کادر پزشکی مجرب اقدام به رفع آن می کنند. اما، بهتر است قبل از آشنایی با روش های درمانی کمی با واریس پا آشنا شده و از عوامل بروز آن مطلع شوید.
در واقع واریس از نارسایی وریدی ناشی می‌شود. ورید یک رگ خونی و نازک است که خون (خوت کم اکسیژن) را از سرتاسر بدن، که پا نیز جزو آن است به قلب هدایت می‌کند. به بیان ساده ورید بخشی از سیستم گردش خون است که وظیفه بازرسانی خون به قلب را برعهده دارد. حال زمانی که این سیستم با اختلال مواجه شود و هموگلوبین موجود در آن فاقد اکسیژن باشد، ورید تیره شده و در نتیجه موجب واریس می‌شود. این امر موجب می‌شود تا خون نتواند به راحتی جریان داشته باشد و در نتیجه لخته شود. البته، اندازه این لخته ها بسیار کوچک بوده و تنها به اندازه یک تار مو می‌باشند. اما، وقتی که این لخته ها در کنار هم قرار بگیرند، خانه‌ای به شکل عنکبوت را تشکیل داده و موجب بد شکلی ظاهر پا یا صورت می‌شوند. ناگفته نماند که در برخی از مواقع این لخته ها به قدری بزرگ هستند که قطر هر کدام به اندازه یک بند نخ می‌رسد. واریس های پا به اشکال مختلفی ظاهر می‌شوند که عمده ترین آن شامل موارد زیر می شود:

 • ورید واریسی شبکه ای
 • ورید واریسی سافنون بزرگ
 • ورید واریسی سافنون کوچک
 • ورید واریسی تناسلی
 • ورید واریسی عنکبوتی (رتیکولار)

دلایل مختلفی در ایجاد واریس پا نقش دارند که موثرترین آنها عبارتند از ژنتیک، بارداری، تغییرات آب و هوایی، قرار گرفتن در برابر آفتاب، تغیرات ناگهانی فشار هوا، بیماری رزاسه، مصرف دخانیات و مشروبات الکی که هر کدام می‌توانند شدت واریس را نیز بیشتر کنند.

درمان واریس پا با لیزر 

به جرات می‌توان گفت که درمان واریس با لیزر نسبت به سایر روش ها بهتر بوده و بیماران زیادی از آن نتیجه مثبت گرفته‌اند. در واقع علت ایده‌آل بودن این روش هزینه کم و مدت زمان درمان است. اگر بخواهید اقدام به درمان‌ های خانگی کنید، معمولا ماه‌ها طول می‌کشد که نتایج مثبت را مشاهده کنید. اما، با لیزر تنها ظرف 30 دقیقه تمامی واریس ها از بین می‌روند. این روش تحت بی حسی موضعی انجام شده و تمام پروتکل های بهداشتی در آن رعایت می‌شود. در واقع یک فیبر نازک و انعطاف پذیر که لیزر نام دارد به درون واریس هدایت شده و فرایند تابش نور بر واریس ها انجام می‌شود. حرارت لیزر باید طوری باشد که بیمار هیچگونه دردی حس نکرده و هرگز موجب نارضایتی او نشود. مزایای این روش عبارتند از: بدون درد و خونریزی، عدم نیاز به جلسات متعدد، مقرون به صرفه بودن، عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان و امکان حضور در محل کار پس از 24 ساعت.

درمان واریس پا با لیزر 

درمان قطعی واریس پا

درمان واریس به روش اسکلروتراپی از روش های درمان واریس پا می باشد. در این روش که جزو شیوه های قدیمی درمانی است، پزشک با تزریق مستقیم محلول های خاص اقدام به از بین بردن رگه های خونی می‌کند؛ به گونه‌ای که خون مسیر خود را تغییر داده و رگ های سالم را برای جریان خود انتخاب می‌کند. این در حالی است که رگ های واریسی جذب پوست شده و دیگر اثری از آنها در بدن باقی نمی‌ماند. از این روش برای درمان واریس های پر پیچ و خم استفاده می‌شود. در روش اسکلروتراپی ابتدا وضعیت رگ بررسی شده و سپس محلول از طریق سرنگ وارد بافت پوست می‌شود. ب همین سادگی! مزایای این روش عبارتند از:

 • ارزان بودن نسبت به جراحی
 • عدم نیاز به بیهوشی و بستری در بیمارستان
 • مدت زمان کم درمان؛ حدود 30 دقیقه
 • کبودی کمتر نسبت به سایر روش ها
 • ناپدید شدن کامل رگ های واریسی ظرف 1 هفته
 • شروع به کار پس از 24 ساعت

هزینه درمان روش های فوق بستگی به میزان واریس داشته و این امر تنها با انجام آزمایش های مورد نیاز تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که برای درمان حتما به کلینیک های درمانی معتبر مراجعه کنید. 

سوالات متداول درمان قطعی واریس پا در اصفهان

بهترین روش درمان قطعی واریس پا چیست؟
استفاده از لیزر در درمان واریس پا نسبت به دیگر راه های درمان بهتر است زیرا پاسخ به درمان در بین بیماران در سطح بالایی قرار دارد همچنین این روش به دلیل هزینه کم و مدت زمان کوتاه در درمان بسیار ایده آل می باشد.
بهترین مرکز برای درمان قطعی واریس پا در اصفهان کجاست؟
کلینیک تخصصی زاینده رود اصفهان با همکاری پزشکان متخصص برای درمان قطعی واریس پا با روش های مختلف، از بهترین مراکز درمان واریس آماده خدمت رسانی به بیماران عزیز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک زاینده رود تماس بگیرید.