هزینه تست ورزش قلب

تست ورزش که با تست استرس نیز شناخته می شود از کم هزینه ترین تست ها و آزمایشات مربوط به قلب است که نشان دهنده ی نحوه عملکرد قلب انسان هنگام فعالیت...

مراکز تست ورزش در اصفهان

تست ورزش یا تست استرس یک روش غربالگري به منظور بررسی تأثیر ورزش بر چگونگی کارکرد قلب می باشد. پزشکان با استفاده از نتایج بدست آمده از این تست، سلامت...

تست ورزش نشان دهنده چگونگی عملکرد قلب در زمان انجام فعالیت بدنی است. در هنگام ورزش نیاز عضلات به خون رسانی بیشتر می شود و به همین دلیل قلب مجبور به فعالیت سریع تری می شود تا خون مورد نیاز را به عضلات و اندام های بدن برساند. نام دیگر تست ورزش، تست استرس می باشد.

تست ورزش قلب اصفهان

تست ورزش یا تست استرس در حقیقت یک روش غربالگري برای بررسی تأثیر ورزش بر کارکرد قلب می باشد. پزشکان با انجام این تست سلامت قلب را بصورت کلی محک می زنند. یکی از دلایل عمده برای انجام تست ورزش، بررسی بیماری عروق کرونری قلب و یا آریتمی قلبی است. این تست معمولا با استفاده از یک دوچرخه ثابت و یا تردمیل انجام شده و در طی زمان فعالیت بیمار، ریتم قلب، فشار خون و تنفس فرد مورد بررسی قرار می گیرد. 

نتایج تست ورزش

پزشک معالج با استفاده از نتایج بدست آمده از این تست، چگونگی و روند درمان، اثربخشی درمان و همچنین میزان داروها را تعیین می کند. قبل از شروع تست ورزش ابتدا سابقه بیماری چک می شود و پس از معاینه، فاکتورهایی از قبیل تعداد ضربان قلب، فشار خون و ECG ثبت می شوند. این موارد در زمانهای مختلف از هر مرحله تست وهمچنین در زمان ریکاوری یا استراحت بین مراحل تست، بررسی و ثبت می گردد. در صورت بروز عوارضی چون درد قفسۀ سینه یا افزایش بسیار زیاد فشارخون بیمار، بایستی تست ورزش سریعا متوقف شود.

در کلینیک بازتوانی قلب زاینده رود تست ورزش با استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته، توسط پزشکان توانمند و با تجربه مرکز انجام می شود.