درمان واریس با یخ

واریس همان رگ های نازکی هستند که گاهی زیر پوست خودنمایی می کنند و همین امر گاهی سبب ایجاد جلوه ای ناپسند می شود، این موضوع بیشتر برای خانم ها آزار دهنده می باشد. واریس معمولا با دردی خفیف و احساس خستگی در پا شروع شده و هر روز گرفتگی بیشتر می شود تا قسمتی از پا متورم شده و تغییر رنگ می دهد، واریس انواع گوناگونی دارد و گاهی نیز به شکل خطوط نازک قرمز رنگ ظاهر می شوند. واریس سبب غیرطبیعی و متورم شدن رگ ها شده که بیشتر در مچ پا و ران ها دیده می شود، در واقع واریس نوعی بیماری عروقی است و اغلب در زنان باردار و مسن رخ می دهد. احتمال مبتلا شدن به واریس با سن رابطه مستقیم دارد به صورتی که هرچه سن افزایش یابد احتمال ظاهر شدن واریس بیشتر می شود، پدیدار شدن واریس چندین دلیل دارد که یا به صورت اولیه و ژنتیکی است یا به حالت ثانویه بوده و در اثر بیماری های زمینه ای به وجود می آید. همانطور که می دانید واریس نوعی بیماری است که درمان دارویی خاصی ندارد و برای از بین بردن آن می توانید یکی از راه های درمانی اسکلروتراپی، لیزر،عمل جراحی است. کلینک تخصصی زاینده رود با درمان قطعی واریس پا در اصفهان پیشنهاد ما است. این کلینیک با داشتن بهترین دکتر واریس پا در اصفهان توانسته مشکلات واریس را برطرف کند.

جلوگیری و درمان واریس با استفاده از یخ

با راه کارهایی ساده می توان از ابتلا به واریس جلوگیری کرد و در صورت ظاهر شدن در بدن با یکی از روش های درمانی می توان آن را درمان کرد اما باید بدانید که روش های بالا تنها راه درمان نیستند و با استفاده از طب سنتی و برخی روش های خانگی نیز می توانید آن ها را کمرنگ کرده یا از بین ببرید، یکی از این روش ها استفاده از یخ می باشد، یخ دارای خواص درمانی است که برای زیباتر شدن پوست و برخی مشکلات از آن استفاده می کنند، شما با استفاده از یخ بدون صرف هیچگونه هزینه ای می توانید از خواص بسیاری بهره مند شوید.
از یخ بیشتر برای جلوگیری و مقابله با واریس استفاده می شود و با قرار دادن روزانه سه مرتبه 10 دقیقه ای روی مناطقی که واریس وجود دارد می توان تا حدودی آن را درمان کنید.

جلوگیری و درمان واریس با استفاده از یخ

چگونگی درمان واریس با یخ

یکی از خاصیت های مهمی که یخ دارد، تسکین است از این رو برای آرام کردن درد واریس می توان از یخ استفاده کرد، کمپرس یخ سبب از بین رفتن التهاب و قرمزی رگ ها می شود همچنین با قرار دادن پاها درون ظرفی پر از یخ می تواند به کاهش درد ناشی از واریس کمک کند. یخ درمانی یکی از روش های جدید است که از آن برای درمان و پیشگیری برخی از مشکلات استفاده می کنند، یخ همان فرم جامد آب است که بیشتر برای زیبایی پوست از آن استفاده می کنند. 

بهتر است برای مقابله و پیشگیری از این بیماری راه های زیر را نیز دنبال کنید:

  • بهتر کردن گردش خون با ورزش منظم
  • کنترل وزن
  • ماساژ
  • بالش گذاشتن زیر پا در هنگام خواب
  • تغذیه سالم
  • قوی کردن و تقویت عضلات پا
  • استفاده از لباس و کفش مناسب
  • قبل از قرارگرفتن در معرض نور خورشید از ضد آفتاب استفاده کنید.
نوشتن دیدگاه