بهترین جراح قلب کودکان در اصفهان

این روزها به دلایل گوناگون، تولد کودکان با مشکلات قلبی مادرزادی بسیار شایع تر از قبل شده است. برای درمان این گونه از بیماری ها، معمولا خانواده های این کودکان از روزهای آغازین تولد نوزاد خود، درگیر پروسه تشخیص و درمان بیماری کودک می شوند. رسیدگی، تشخیص و درمان کودکان با مشکلات قلبی اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که انجام درمان های درست و به موقع می تواند حیاط توام با سلامتی را به فردی که در ابتدای راه زندگی است، ببخشد. گاهی برخی از این بیماری ها با استفاده از دارو قابل کنترل است اما در برخی دیگر از موارد تنها راه درمان جراحی است. برای انجام جراحی قلب کودکان با توجه به حساسیت بالایی که این دسته از جراحی ها وجود دارد، نیاز به انتخاب پزشک حاذق و مجرب می باشد. برای انتخاب بهترین جراح قلب کودکان در اصفهان می توانید به کلینیک تخصصی قلب و عروق زاینده رود اصفهان مراجعه نمایید و از مشاوره پزشکان این مجموعه در زمینه درمان و جراحی بیماری های قلبی کودکان استفاده نمایید.

بهترین جراح قلب کودکان

تاریخچه جراحی قلب کودکان

پزشکان جراح قلب کودکان باید دوره قلب کودک را سپری کرده باشند. این دوره از تلفیق دو رشته قلب و طب کودکان تشکیل شده که لازم است پزشک اشراف اطلاعاتی به هر دو رشته مذکور داشته باشد. تخصص قلب کودک از گرایش های دوره فوق تخصص قلب می باشد و پزشکان برای ورود این گرایش باید دوره تخصصی کودکان را نیز سپری کرده باشند. 
رشته قلب کودک در سال 1936 با تلاش های دكتر Abbott.E Maude پایه گذاری شد با اینحال دوره آموزشی فوق تخصص قلب کودکان برای اولین بار در سال 1961 و به همت انستيتوي board – Sub قلب كودكان به منظور بررسی و آموزش راه های تشخیص، درمان و جراحی مشکلات و بیماری های قلبی در کودکان برگزار شد.  برای ویریت توسط بهترین دکتر قلب اصفهان می توانید به کلینیک قلب زاینده رود مراجعه کنید.

اولین مرکز فوق تخصص و جراح قلب کودکان در ایران

مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قلب و عروق شهید رجائی، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی به عنوان پیشگام در زمینه راه اندازی بخش قلب کودکان در سال 1350، اقدام به راه اندازی و تجهیز بخشی برای درمان بیماری های قلبی کودکان نمود. در آن سال ها برخی از پزشکان که دوره تخصصی خود را در زمینه درمان بیماری قلبی کودکان در آمریکا گذرانده بودند، به ایران بازگشتند و فعالیت خود را در راستای ارائه خدمات به بیماران نیازمند کمک و آموزش دستیاری قلب کودکان آغاز نمودند.

اولین مرکز فوق تخصص و جراح قلب کودکان در ایران

لزوم شناسایی بهترین جراح قلب کودکان اصفهان

شناسایی بهترین جراح قلب کودکان و بهترین پزشک قلب کودک با توجه به مواردی که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت، ضرورت پیدا می کند:

  • با توجه به آمارهای ارائه شده توسط سازمان های مربوطه، نسبت تولد نوزادان با مشکلات قلبی، 8 تا 10 مورد در هر 1000 مورد تولد زنده است و با در نظر گرفتن کودکان متولد شده در ازدواج های فامیلی هم اکنون بالغ بر 12000 نوزاد با مشکلات قلبی در کشور وجود دارد که نیازمند دریافت خدمات تشخیصی و درمانی تخصصی در زمینه بیماری های قلبی کودکان از جمله جراحی قلب کودکان در کشور می باشند.
  • میزان مراجعه بیماران نیازمند به خدمات تخصصی قلبی کودکان در کشور حدود 60000 نفر در سال می باشد که این تعداد به کلینیک های مرتبط هدایت شده اند. لازم به ذکر است برخی از این بیماران نیازمند انجام جراحی قلب هستند.
  • با توجه به پیشرفت علم در زمینه درمان بیماری های قلبی کودکان، ضروری است همگام با کشورهای پیشرو در این زمینه از طریق آموزش های آکادمیک، نیروهای متخصص آموزش داده شوند تا بتوانیم به بیماران نیازمند دریافت خدمات پزشکی و اقدامات مداخله ای در این زمینه کمک کنیم.

لزوم شناسایی بهترین جراح قلب کودکان اصفهان

با توجه به وسعت استان اصفهان و موقعیت جغرافیایی آن در کشور و مراجعه بیماران از استان های مجاور برای دریافت خدمات درمانی به این شهر و همچنین برای دستیابی به اهدافی که در متن بالا به بررسی آن پرداختیم، ضروری است پزشکانی با تخصص قلب و جراحی کودک در اصفهان را شناسایی کنیم تا در صورت نیاز با مراجعه به آن ها، سلامتی را به کودکان عزیزمان هدیه کنیم. کلینیک زاینده رود با داشتن بهترین دکتر آنژیوگرافی اصفهان و بهترین جراحان قلب در اصفهان می تواند سلامتی شما و فرزندانتان را به شما برگرداند. پس به سایت آن مراجعه کنید و با شماره های درج شده در وب سایت کلینیک قلب زاینده رود تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

نوشتن دیدگاه