درمان واریس با لیزر در اصفهان

لیزر باریکه متمرکزی از نور است. لیزر درمانی امروزه برای بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. یکی از موارد کاربرد آن درمان واریس توسط متخصص ورید و یا متخصص عروق است.  واریس همان التهاب سیاهرگ های بدن به خصوص پا است که اغلب در افراد مسن و یا زنان باردار دیده می شود. به طور کلی واریس یک مشکل سلامتی جدی محسوب نمی شود، اما گاهی می تواند دردناک باشد. همچمین واریس ظاهر خوبی به پاها نمیدهد. شما عزیزان می توانید برای ویزیت توسط بهترین دکتر واریس اصفهان به کلینیک زاینده رود مراجعه نمایید.

درمان واریس با لیزر

گرمای لیزر به سیاهرگ های واریسی آسیب می زند و باعث ایجاد اسکار می شود. این بافت اسکار سیاهرگ را بسته و خون به درون سیاهرگ های مجاور می رود. به این ترتیب سیاهرگ واریسی از کار می افتد و احتمالا به مرور زمان ناپدید می شود.

انواع لیزردرمانی برای واریس عبارتند از:

  1. درمان ساده با لیزر
  2. درمان با لیزر درون رگی

درمان ساده واریس با لیزر در اصفهان
درمان ساده با لیزر بیرون از پوست انجام می شود. این روش درمانی، رگ های عنکبوتی و یا رگ های واریسی ریز را که زیر سطح پوست هستند درمان می کند. معمولا در این روش به بیش از یک جلسه درمانی نیاز است. این جلسات بر اساس تشخیص پزشک هر ۶ یا ۱۲ هفته انجام می شوند.
باید توجه داشت که بلافاصله بعد از انجام این لیزر، رگ های عنکبوتی تیره تر شده و بیشتر به چشم می آیند. ممکن است مقداری قرمزی یا تورم نیز ایجاد شود که ظرف چند روز از بین می رود.

درمان واریس با لیزر درون رگی در اصفهان
پزشکان از لیزر درون رگی برای درمان رگ های واریسی بزرگ پا استفاده می کنند. در این روش یک فیبر لیزر از طریق یک لوله نازک به درون سیاهرگ فرستاده می شود. در طی انجام این نوع درمان پزشک از طریق تصویر برداری فراصوت درون سیاهرگ را مشاهده می کند. این روش درمانی نسبت به روش برش و بستن درد و عوارض کمتری دارد و به زمان بهبود کوتاه تری هم نیاز دارد. در این روش تنها از بی حسی موضعی و یا مسکن های ضعیف استفاده می شود، این در حالی است که روش برش و بستن نیازمند بیهوشی کامل است.
نکاتی که قبل از انجام لیزر درون رگی باید رعایت کنید:
در صورت وجود این موارد پزشکتان را مطلع کنید:

 

رفع واریس با لیزر

 

  • سابقه اختلال خونریزی و یا مصرف داروهای رقیق کننده خون، آسپرین، ایبوپروفن و دیگر داروهایی که در لخته شدن خون تاثیر دارند 
  • حساسیت به دارویی خاص لاتکس یا مواد بی هوشی
  • همچنین نیاز است تا دکترتان را در جریان داروهایی که مصرف می کنید قرار دهید و نکته آخر آنکه هشت ساعت قبل از انجام لیزر درون رگی چیزی نخورید و یا نیاشامید.

بعد از انجام لیزر واریس

بعد از انجام لیزر ساده می توانید به شرایط روتین همیشگی تان برگردید، اما بعد از انجام لیزر درون رگی باید به مدت یک هفته یا بیشتر جوراب های مخصوص به پا کنید. سپس پزشک می تواند با استفاده از امواج فراصوت از بسته بودن سیاهرگ هایتان اطمینان حاصل کند. چرا باید از لیزر برای درمان واریس استفاده کرد؟ همانطور که گفته شد استفاده از لیزر عوارض کمتری دارد. برای درمان رگ های عنکبوتی یا رگ های واریسی کوچک از لیزر ساده استفاده می شود اما معمولا این روش مرحله دوم در درمان واریس است. در مرحله اول معمولا از لیزر درون رگی، جراحی، و یا فرکانس های رادیویی برای بستن رگ های بزرگ واریسی استفاده می شود. همچنین استفاده از لیزر درون رگی جایگزین مناسبی برای جراحی است.
درمان واریس با لیزر چقدر مؤثر است؟ درمان با لیزر ساده نسبتا تاثیرگذار است. در مورد لیزر درون رگی هم در اکثر موارد نتیجه حاصل می شود و رگ واریسی بسته می شود، اما اگر نتیجه حاصل نشد می توان مجددا از لیزر درمانی، فرکانس های رادیویی و یا در مواردی از عمل جراحی استفاده کرد. برای نتایج بهتر مطمئن شوید پزشکتان تجربه کافی در زمینه لیزر درمانی را دارد.

 

درمان واریس با لیزر در اصفهان

 

روش درمان واریس با لیزر

عوارضی که ممکن است به دنبال درمان واریس با لیزر ظهور کنند شامل:

  • سوختگی پوست
  • تغییر رنگ پوست
  • احساس سوزش و یا درد به دلیل اعصاب آسیب دیده
  • ایجاد لخته های کوچک و یا بزرگ درون سیاهرگ
  • احتمال بروز این شرایط کمتر از زمانی است که جراحی می کنید.

در اصفهان نیز کلینیک های درمانی واریس که جز پیشرفته ترین کلینیک های درمانی هستند و از وسایل و تجهیزات به روز دنیا استفاده می کنند در حال فعالیتند. در بعضی از این کلینیک ها علاوه بر درمان به آموزش راه های جلوگیری از واریس نیز پرداخته می شود تا از بروز موارد جدید واریس جلوگیری شود. در این کلینیک ها همچنین از دستگاه های ترکیبی لیزر و روش های مختلف برای درمان استفاده می شود. کلینیک قلب و عروق زاینده رود یکی از حرفه ای ترین مراکزی است که در حال خدمت رسانی به عزیزانی می باشد که با این معظل درگیر هستند.

سوالات متداول درمان واریس با لیزر در اصفهان

برای درمان واریس با لیزر در اصفهان به چه مرکز ی می توان مراجعه کرد؟
بیمارانی که به دنبال درمان واریس با لیزر در اصفهان هستند می توانند به کلینیک تخصصی قلب و عروق زاینده رود مراجعه کنند.
هزینه درمان واریس با لیزر در اصفهان چقدر است؟
هزینه درمان واریس با لیزر در اصفهان با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است. برای اطلاع از قیمت دقیق درمان واریس با لیزر به کلینیک تخصصی قلب و عروق زاینده رود مراجعه و یا با کارشناسان کلینیک تماس بگیرید.