قیمت هولتر ریتم

قلب یکی از دستگاه های حیاتی بدن محسوب می شود که هرگونه عملکرد غیر طبیعی آن بر روی بقیه اندام ها تاثیر می گذارد. نشانه هایی مانند تنگی نفس و درد و فشار در قفسه سینه و بی حالی را مورد توجه قرار دهید و به دکتر مراجعه کنید.

کارآیی هولتر ریتم

هولتر ریتم یک مانیتور کوچک به اندازه ی تلفن همراه می باشد که بر روی کمر یا به گردن آویزان می شود. کار این وسیله ثبت و پایش ریتم قلب است. به این صورت که ضربان قلب را مانند یک نوار قلب کاغذی در حافظه خود ذخیره می کند. این دستگاه سیگنال هایی که از سمت قلب تولید می شود حتی ضعیف ترین آن ها و یا هرگونه عملکرد نامنظم و غیرعادی که بیمار در بیمارستان حضور ندارد را شناسایی و ثبت می کند.

تهیه کردن هولتر ریتم

از آنجایی که قیمت هولتر قلب بسیار بالاست و فرد مورد نظر تنها چند روز از آن استفاده می کند، اغلب مراکز درمانی برنامه ریزی می کنند که این وسیله را چند روز اجاره دهند. اجاره دستگاه با شرایط مختلف صورت می گیرد که دستگاه هولتر را با ارائه کارت شناسایی و شناسنامه امانت می دهند. پس از تحویل دستگاه تفسیر هولتر قلب را انجام می دهند.
قیمت هولتر ریتم با توجه به برند دستگاه و قابلیت هایی که دارد تغییر می کند. معمولا نوع دستگاه توسط پزشک تعیین و انتخاب می شود.
یکی از خدمات ارائه شده در مرکز بازتوانی قلب زاینده رود، نصب هولتر ریتم برای بیماران متقاضی این دستگاه با شرایط ویژه است. ضمنا اقدامات تشخیصی با استفاده از داده های بدست آمده از هولتر ریتم توسط پزشکان مرکز قلب زاینده رود انجام می شود.