پیشگیری از پیشرفت واریس

واریس سیاهرگ های سطحی هستند که در اثر فشردگی و و گرفتگی به شکل رگ های عنکبوتی و برآمده ای درمی آیند که در سطح پوست نمایان می شوند. اغلب وجود این رگ ها روی پوست زیبایی پوست را به خطر می اندازد اما در برخی موارد واریس با درد نیز همراه است. رگ های واریسی معمولا در پشت ساق پاها یا ران ها نمایان می شوند. واریس در برخی افراد عامل وراثتی دارد و در برخی به دلیل تغییرات هورمونی بوجود می آید. در این موارد راه پیشگیری از ابتلا به واریس وجود ندارد اما می توان از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد. در ادامه به برخی روش های پیشگیری از پیشرفت واریس اشاره می کنیم. شما عزیزان می توانید برای ویزیت توسط بهترین دکتر واریس اصفهان به کلینیک زاینده رود مراجعه نمایید.

راه های پیشگیری از پیشرفت واریس

  • ورزش: یکی از علل مهم در ابتلا به واریس نشستن و ایستادن طولانی مدت است. بنابراین ورزش می تواند به شما در پیشگیری از پیشرفت واریس کمک کند. دویدن، پیاده روی، تمرینات هوازی، دوچرخه سواری، وزنه برداری،کوهنوردی و... تمرینات ورزشی مفیدی برای شما هستند. البته از انجام برخی تمرینات مثل دراز و نشست، لانگز و کرانچ اجتناب کنید. انجام تمرینات یوگا در مدت زمان طولانی نیز می تواند موجب وخیم تر شدن وضعیت واریس شود.
  • ایجاد جریان گردش خون در پاها: اگر مجبورید در طول شبانه روز زیاد بنشینید، باید توجه داشته باشید که هنگام نشستن هر چند دقیقه یکبار وزنتان را روی قسمت دیگر بدنتان بیندازید. پاهایتان را روی هم نیندازید و با منقبض و منبسط کردن ماهیچه های پا احتمال ابتلا به واریس را کاهش دهید. همچنین می توانید گردش خون را با بالا نگه داشتن پاها به مدت چند دقیقه به جریان بیندازید. اگر زیاد می ایستید سعی کنید هر چند دقیقه قدم بزنید تا فشار روی پاشنه ها ایجاد نشود.
  • جوراب واریس: پوشیدن جوراب واریس با فشرده کردن پا، رگ های سطحی را فشرده می کند. گردش خون در این رگ ها امکان پذیر می شود و خون به سمت رگ های اصلی و عمقی هدایت می شود بدین ترتیب واریس کنترل می شود.
  • نوشیدن آب: تامین آب مورد نیاز بدن می تواند به کاهش واریس کمک کند. آب بخش قابل توجه و مهم در بدن است. سعی کنید قبل از وعده های غذایی آب بنوشید. همیشه همراه خود بطری آب داشته باشید. می توانید برگ نعنا، تکه های پرتقال یا لیمو و خیار به آن اضافه کنید.
  • تغذیه مناسب: در رژیم غذایی خود از مواد غذایی، سبزیجات و میوه هایی که ویتامین های A;B;C;E;K، فیبر، کلسیم، فسفر و ... دارند، استفاده کنید. اسفناج، چغندر، زنجبیل، مارچوبه، رزماری، آووکادو، کلم بروکلی، سیر، فلفل دلمه ای و انواع چای از خوراکی های مفید برای واریس هستند. همچنین میوهای رنگی مثل کیوی، پرتقال و مرکبات، توت فرنگی، انبه و پاپایا بسیار مثمر ثمر خواهند بود.

راه های پیشگیری از پیشرفت واریس

نکاتی که برای جلوگیری از پیشرفت واریس

  1. کنترل وزن: یک از دلایل ابتلا به واریس اضافه وزن است. برای درمان واریس پیشنهاد می شود به طور منظم ورزش کنید و وزنتان را در حالت متعادل نگه دارید.
  2. محافظت از پوست در برابر نور خورشید: کرم ضدآفتاب بزنید. کرم ضدآفتاب می تواند تا حد زیادی از پیشرفت واریس جلوگیری کند.
  3. کفش مناسب: پوشیدن کفش های پاشنه بلند در طولانی مدت سبب ضعیف شدن ماهیچه ساق پا شده و واریس ایجاد کند.

کلینیک زاینده رود بهترین کلینیک درمان قطعی واریس پا در اصفهان است که با داشتن پزشکان متخصص می تواند از پیشرفت واریس پا شما جلوگیری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت زاینده رود مراجعه کنید یا با مشاوران کلینیک زاینده رود در ارتباط باشید، همچنین اگر دچار واریس پا هستید و نیاز به درمان فوری دارید، می توانید با انجام لیزر از پیشرفت واریس پا خود جلوگیری کنید. کلینیک زاینده رود با درمان واریس با لیزر در اصفهان محبوبیت زیادی کسب کرده است.

نوشتن دیدگاه