روغن برای درمان واریس

بسیاری از افرادی که مبتلا به واریس هستند به دنبال راهی برای از بین بردن این عارضه می باشند. روش های درمانی مختلفی وجود دارد که ساده ترین آن استفاده از روغن های گیاهی است. البته درمان از طریق روغن طبیعی قطعی نبوده و هنوز شواهدی مبنی بر از بین رفتن واریس پس از استفاده از روغن های گیاهی وجود ندارد. اما بر اساس تجربه مصرف کنندگان پس از استفاده از روغن گیاهی، دردهای واریس التیام یافته است. شما عزیزان می توانید برای ویزیت توسط بهترین دکتر واریس اصفهان به کلینیک زاینده رود مراجعه نمایید.

درمان واریس با روغن های گیاهی

مطالعات زیادی در خصوص روغن های گیاهی انجام شده است. این مطالعات منجر به یافتن روغن‌هایی مناسب برای درمان واریس شده است:

  • درمان واریس پا با روغن سیاه دانه: روغن سیاه دانه به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی خود دارای اسیدهای چربی زیادی است. این اسیدها موجب تقویت رگ های خونی شده و ظاهر واریسی آن را بهبود می‌بخشد. همچنین خاصیت ضد التهابی روغن دانه سیاه موجب می‌شود تا رگهای عنکبوتی از بین بروند.
  • روغن انگور: یکی دیگر از روغن های مفید برای درمان واریس پا روغن انگور می باشد. این محصول گزینه مناسبی برای کاهش تورم پا است. استفاده از عصاره انگور به به صورت روزانه می‌تواند ورم های ناشی از واریس پا را تا حد زیادی از بین ببرد.
  • روغن رزماری برای درمان واریس: روغن رزماری به عنوان محرک خون لخته شده در رگهای واریسی را آزاد می کند. این روغن همچنین به درمان فراموشی نیز کمک می کند.
  • روغن زیتون: روغن زیتون نیز مانند روغن رزماری به افزایش جریان خون کمک می کند. استفاده از روغن زیتون در کنار ماساژ پوست می تواند به کاهش درد و افزایش جریان خون کمک کند. برای این کار بهتر است مقداری از روغن زیتون را با ویتامین e ترکیب کرده و محلول را برای مدتی گرم کنید. روغن گرم شده را بر روی محل های واریسی مالیده و برای چند دقیقه ماساژ دهید.
  • سرکه سیب: یکی دیگر از روغن هایی که واریس را درمان می کند، سرکه سیب است. البته سرکه سیب جزو خانواده روغن ها قرار نمی گیرد، اما کارایی آن موجب شد تا نتوانیم از نام بردن آن در این مطلب صرف نظر کنیم. البته درمان واریس با سرکه سیب زمان بر است و حدود 2 الی 4 ماه به طول می انجامد. سرکه را قبل از خواب به مدت 2 الی 4 ماه به محل واریس مالید و ماساژ دهید. مطمئن باشید نتایج خوبی کسب می کنید.

درمان واریس با روغن های گیاهی

روغن کرچک برای واریس از بهترین درمان های سنتی

بسیاری از علاقه‌مندان به طب سنتی، روغن کرچک را غذایی غنی برای پوست می‌دانند. روغن کرچک به دلیل دارا بودن خاصیت ضد التهابی و تحریک کننده می‌تواند رگهای عنکبوتی واریسی را تا حد زیادی درمان کنند. این روغن از لخته شدن خون در رگها نیز جلوگیری کرده و موجب کاهش تورم آنها می شود. حمام آب گرم کمک زیادی به از بین رفتن رگهای عنکبوتی واریسی می کند. بهتر است هنگام حمام کردن از روغن کرچک، بادام یا زیتون استفاده کنید. همانطور که گفتیم استفاده از روغن کرچک می تواند به افزایش جریان خون و همچنین کاهش التهاب کمک کند. همچنین شما می توانید به جای حمام از کمپرس آب گرم استفاده کنید. روزانه چندین بار استفاده از کمپرس آب گرم کمک شایانی به از بین رفتن رگ های واریسی می کند. پس از ماساژ درمانی و گذاشتن کمپرس آب گرم می توانید از جوراب های واریسی نیز استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه