دکتر عروق در اصفهان

عروق کرونر قلب به رگ هایی گفته می شود که وظیفه خون رسانی به اندام قلب را برعهده دارند و در صورتی که دیواره این عروق دچار آترواسکلروزیس شده و یا به اصطلاح به وسیله پلاک هایی از جنس چربی، سخت شوند، باعث می شود جریان خون کند و یا متوقف شود. افرادی که با مشکلات عروق خونی قلب درگیر هستند ممکن است به بیماری هایی چون نارسایی و مشکلات عروق کرونر، سکته های قلبی و یا حمله قبلی دچار شوند. حمله قلبی ناشی از عدم خونرسانی به قلب و نبود خون برای ادامه فعالیت آن می باشد که با درد و یا احساس فشار شدید در قفسه سینه همراه خواهد بود.  برای ویریت توسط بهترین دکتر قلب اصفهان می توانید به کلینیک قلب زاینده رود مراجعه کنید.
با توجه سبک زندگی جدیدی که متاسفانه در بین افراد رواج پیدا کرده و افراد تمایل بالایی به مصرف خوراکی هایی با چربی بالا پیدا کرده اند و همچنین عدم تحرک کافی، زمینه بروز مشکلات عروقی فراهم شده است. در شهرهای بزرگ این مشکل به شکل گسترده تری نمود پیدا کرده و افراد برای درمان این بیماری نیازمند دریافت مشاوره با پزشکان متخصص در این زمینه می باشند.

دکتر عروق اصفهان

زمینه فعالیت دکتر عروق

جراحی عروق یک گرایش جدید فوق تخصصی در علم پزشکی است که به بررسی، مطالعه و درمان بیماری های مرتبط با اختلال ایجاد شده در سیستم عروقی، وریدها(سیاهرگ)، شریان ها(سرخرگ) و رگ های لنفاوی با روش های غیرتهاجمی (درمان دارویی)، نیمه تهاجمی و تهاجمی (جراحی) می پردازد. دقت داشته باشید که این گرایش با رشته های داخلی و جراحی قلب و عروق کمی تفاوت دارد این تفاوت در گستردگی عروق می باشد و شامل عروق سر و گردن، قفسه سینه، دست و پاها نیز می شود. برخی از مشکلاتی که در این رشته مورد بررسی و درمان قرار می گیرد عبارتند از: نارسایی کلیه، دیالیز، فشار خون با منشا تنگی شریان های کلیوی، سکته‌های مغزی به دلیل تنگی عروق کاروتید، پیوند اعضا، نارسایی خون به دست‌ و پا، واریس، انسداد سرخرگ و سیاهرگ، آنوریسم آئورت، مشکلات عروقی کبد و موارد مشابه. درمان این بیماری ها توسط دکتر جراح عروق و با روش های دارویی و یا جراحی و یا روش هایی مثل لیزر، آنژیوپلاستی، آمبولیزاسیون و یا استنت گذاری انجام می شود. کلینیک تخصصی زاینده رود با داشتن بهترین دکتر آنژیوگرافی اصفهان خدمات گرفتگی عروق قلب شما را انجام می دهد. 
امروزه دکتر فوق تخصص عروق با استفاده از روش های نیمه تهاجمی همچون اندوواسکولار قادر است بیماری هایی مثل گرفتگی عروق پا، واریکوسل، بزرگی پروستات، زخم پای دیابتی و حتی لاغری را درمان کند.

زمینه فعالیت دکتر عروق

تاریخچه فعالیت دکتر عروق

از اولین پزشکانی که به فعالیت در زمینه درمان بیماری های عروق پرداختند می توان به نیکولای کوروتکوف روس و چارلز تئودور دوتر آمریکایی اشاره نمود. در نهایت در سال 1979 بورد تخصصی جراحی عروق به عنوان یک رشته مستقل معرفی گردید اما در ایران در سال 1360 دوره تخصصی جراحی عروق در بیمارستان طالقانی تهران و بیمارستان شهدای تجریش پایه گذاری گردید همچنین بورد جراحی عروق در سال 1390 با تصویب شورای گسترش تشکیل شد
برای دریافت مشاوره در مورد مشکلات و بیماری های عروقی و ویزیت توسط دکتر عروق در اصفهان می توانید به کلینیک تخصصی قلب و عروق زاینده رود اصفهان مراجعه نمایید و از خدمات ارائه شده در این مرکز استفاده کنید. پزشکان مجرب عروق در کلینیک قلب زاینده رود با انجام مشاوره های پزشکی و پس از شنیدن شرح حال بیمار و بررسی نتایج آزمایشات و تست های لازم، وضعیت سلامت عروق شما را کنترب و در صورت وجود هرگونه مشکل، روند درمان شما را با سرعت آغاز خواهند نمود. از ویژگی های دکتر عروق خوب می توان به گذراندن دوره های تخصصی، داشتن صبر و شکیبایی در هنگام گرفتن شرح حال از بیمار، تجربه و تخصص بالا و ... اشاره نمود.

نوشتن دیدگاه